اصول سرمايه گذاري در بازار املاك و مستغلات – فصل سوم ۴-۳

۵٫سود دهي موج قبلي:مسلما افراد بسيار زيادي در اين بازار به پولهاي كلاني رسيدند .آنهايي كه توانستند با واقع بيني و تشخيص به موقع نياز مردم راه ساده اي را جهت كسب پول پيدا كنند.بلند بودن طول موج نيز مزيد بر علت شد در عوض عده ايي ديگر نيز طبق برنامه ريزيهاي غلط ضرر و زيان غير قابل جبراني ديدند.
۶٫عدم تامين منابع مالي:در موج قبلي يك سري از افراد كه در كار ساخت و ساز وارد شده بودند از نحوه تامين منابع مالي اطلاعات كافي نداشتند و پول لازم براي پروژه خود را تنها در پيش فروش و گاهاً وام بانكي مي ديدند چون پيش بيني لازم را انجام نداده بودند همين امر باعث ايجاد ضرر و زيان سنگين گرديد.
۷٫عرضه و تقاضا:بدون شك تقاضاي شديد در موج قبلي باعث برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا گرديد چون در اين موج تقاضا بسيار بالا و عرضه كم بود لذا قيمت مسكن شديدا افزايش پيدا كرد.
بررسي موج فعلي:طول موج اين دوره از اسفند ۸۵ تا تير ۸۶ به مدت پنج ماه بود كه در آن قيمت مسكن حدود ۷۰تا۱۲۰ درصد بالا رفت ولي چون مردم تجربه داشتند لذا اين موج نتوانست مثل موج قبلي مخرب باشد و بازار چندان هم داغ نشد و معاملات بصورت دست و پا شكسته صورت گرفت و به هيچ وجه قابل مقايسه با موج قبلي نبود.
لازم به توضيح است كه افزايش قيمت مسكن در طول موجها طبيعي است چرا كه ساير چيزها نيز افزايش قيمت پيدا مي كنند ساير بازارها هم به همان نسبت سوددهي دارند.اگرافزايش حقوق كارگران و كارمندان را هر ساله حدود ۱۳تا۱۵ درصد در نظر بگيريم باز هم همين نتيجه حاصل مي شود يعني افزايش حقوق كارگران و كارمندان و افزايش قيمت مسكن تقريبا در يك سطح هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مرتبط

مقایسه کنید

سایت املاک ساری

دریافت اطلاعات املاک و مستغلات ساری

بزن برییم:)
بستن

کلمه کلیدی خود را وارد کنید